Szukaj
Close this search box.

WTR Wiślana Trasa Rowerowa. Wypad za miasto!

WTR Wiślana Trasa Rowerowa

WTR Wiślana Trasa Rowerowa – obowiązkowy punkt na mapie turysty.

WTR – Wiślana Trasa Rowerowa, o dł. 230 km  zaczyna się w Jawiszowicach (granica z województwem śląskim), a kończy w Szczucinie ( granica z województwem świętokrzyskim ). Przebiega przez najbardziej atrakcyjne miejsca doliny Wisły, Skawy, Raby i nie tylko. Swoją rozpiętością obejmuje Powiaty: oświęcimski, chrzanowski, krakowski, wadowicki, Miasto Kraków, wielicki,  bocheński, brzeski, tarnowski i dąbrowski.

To tylko jedna z ośmiu tras rowerowych projektu VeloMałopolska, który realizuje budowę największych tras rowerowych w Polsce. Już za rok, rowerzyści będą mogli korzystać z prawie 1000 km dobrze oznakowanych ścieżek, ponieważ termin zakończenia projektu to 2020 rok.

Nam udało się na razie przejechać odcinek 69 km – WTR od Oświęcimia do Krakowa ?. I jesteśmy z tego bardzo zadowolone. Nasze tyłki wypominały nam ten pomysł tylko przez dwa dni.

WTR Kraków
WTR Kraków

Małopolskie krajobrazy rekompensatą za trudne podjazdy.

Małopolska jest rajem dla rowerzystów, ale niekoniecznie dla początkujących. Tereny z przewagą wzniesień, to nie lada gratka dla kogoś, kto wsiadł na rower po raz pierwszy od kilku ładnych lat. Ale za to niezła frajda, jak uda się podjechać pod górkę, która potem wynagradza nas pięknymi widokami.

Małopolska posiada wyjątkowo dogodne warunki do rozwoju turystyki. Tu ciekawostka – wg PTTK w Małopolsce jest około 5 tyś. km oznakowanych szlaków rowerowych!

Nasza wyprawa rozpoczyna się od przyjechania na stację PKP Kraków Główny. Tam o 10:25 wsiadłyśmy wraz z „bolidami” do pociągu relacji Kraków-Praga, który przywiózł nas, po około 1,5 h jazdy, do Oświęcimia.

No i zaczynamy naszą trasę WTR ?  Jestem taka podekscytowana…

Wiślana Trasa Rowerowa
Wiślana Trasa Rowerowa

Piękna pogoda…

 1. Dwory Drugie,
 2. Las,
 3. Podolsze,

Między wodą a wodą

WTR między wodą, a wodą
WTR między wodą, a wodą
 1. Palczowice,
 2. Stawy,
 3. Spytkowice,
 4. Dębina,
 5. Chałupki,
 6. Łączany,
 7. Chsząstowice,
 8. Pozowice,
 9. Facimiech,
 10. Ochodza,
 11. Kopanka,
 12. Skawina,
 13. Libertów,

Dokładna mapa przejazdu

WTR Wiślana Trasa Rowerowa Mapa
WTR Wiślana Trasa Rowerowa Mapa

Kolejna wycieczka to Kraków – Niepołomice  (40 km). Tym razem odcinkiem europejskiej trasy EuroVelo. Relacje oczywiście na naszym blogu.

Pozdrawiamy Was ciepło i do zobaczenia na trasie :*

Autor: Donata Sołecka

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.